Звіт керівника Радовельського закладу дошкільної освіти

(ясла-садок) №20 «Струмок»

Хлань Тетяна Петрівна

про роботу ЗДО за 2019-2020н.р.

Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. № 178, зміст звіту зроблений на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних загально-освітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педколективом та громадськістю».

1. Загальні відомості про навчальний заклад:

Радовельський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №20 «Струмок» знаходиться у комунальній власності Радовельської сільської ради, розташований за адресою с.Радовель, вул.Київська3., являється юридичною особою (Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи ( №12961060003000543 від 21.12.2012р.)

Заклад працює за 5денним режимом роботи з 9 год. робочим днем :

ЗДО №20 «Струмок» розрахований на - 75 дітей, 4 вікових групи. На початок навчального року наповнюваність нашого закладу становила 83дитини , але зважаючи на середню відвідуваність 60-65% щоденне навантаження було наближене до норми. Протягом 2019-2020 н.р. закладом було організовано роботу по обліку дітей с.Радовель, складені списки дітей по вулицях та проведена робота по охопленню дітей дошкільною освітою.

2. Кадрове забезпечення навчального закладу:

Керівництво закладом дошкільної освіти «Струмок» здійснює завідуваХлань Тетяна Петрівна.

Вихованням і розвитком дошкільників у нашому закладі займається злагоджений колектив 23 чоловіка, які люблять свою професію і віддані їй. Із них 8 педагогів.

Аналіз якісного складу педагогічних працівників:

Категорія педпрацівників Всього педпрацівн. Освіта
Середня спец. Вища
1 Завідуюча 1 1
2 Вихователі 6 4 2
3 Музичний керівник-1. 1 1
4 Практичний психолог-0,25ст. - -
5 Соціальний педагог-0,5ст. - -
Всього: 8 6 2

3. Навчально-виховна робота у навчальному закладі.

Освітній процес в дошкільному закладі ведеться за Програмою розвитку дитини «Українське дошкілля».Освітньо- виховна робота в ЗДО будується на основі особистісно- орієнтованого підходу до дітей , з урахуванням індивідуальних особливостей , здібностей, нахилів, інтересів. Належна увага приділялась завданню розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами образотворчої діяльності та формуванню здоров’язберігаючої і мовленнєвої компетентності. В кожній віковій групі створена база щодо оснащення педагогічного процесу та розвивального середовища: є куточки з народознавства, підібрана методична та дитяча література, наочні матеріали, іграшки. У поточному навчальному році в закладі активізувалась робота спрямована на поповнення дидактичним матеріалом з сенсорного та мовленнєвого розвитку.

Фізкультурно - оздоровча робота в садку – це не тільки виховання швидкості, сили, міцності, а й спілкування, пізнання навколишнього світу. З цією метою в закладі проводяться розваги, спортивні конкурси на святкових ранках.Випадків захворюваності у 2019-2020 н.р. було – 89, . цей показник в порівнянні з минулим роком знизився на 25 випадків.У режимі дня роботи ЗДО передбачено різні види рухової активності, зокрема ранкова гімнастика, фізкультурні заняття, рухливі ігри, фізкультурні комплекси на прогулянці, що проводять відповідно до вікових та індивідуальних особливостей дітей. З вихованцями дошкільного закладу проводились екскурсії на стадіон , на ігровий майданчик. До бібліотеки,музею про що свідчать фотоматеріали.

Обстеження дітей старшого дошкільного віку проводилось відповідно до оцінювання рівня розвитку дитини старшого дошкільного віку. Узагальнюючи результати вивчення, можна констатувати той факт, що робота педагогічного колективу забезпечила високі показники готовності дітей старшої групи до школи.

У системі проводилася робота з питання наступності у роботі дошкільного закладу з педагогами початкової школи ліцею. Протягом навчального року були організовані екскурсії дітей до ліцею на гурток робототехніки. Вихователями відстежувалася результативність навчання випускників закладу та адаптація до умов ліцею.Така робота сприяє позитивній адаптації старших дошкільників до школи. Адже у всіх нас , вихователів , вчителів та батьків одне спільне завдання – забезпечити успішний старт дитини у майбутнє життя. А майбутній учень НУШ – це теперішній вихованець закладу дошкільної освіти.

4. Медичне обслуговування.

Медичне обслуговування в дошкільному закладі передбачає надання дітям допомоги у збереженні здоров’я та профілактиці захворювань. Здійснюється огляд дітей лікарями – спеціалістами, про що свідчать записи у дитячих справах . Медична сестра закладу здійснює профілактичні заходи , контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком дітей,дотриманням санітарно-гігієнічних правил.

Заклад 100% забезпечений медичними препаратами для невідкладної допомоги.

Випадків захворюваності у 2019-2020 н.р. було – 596, . цей показник в порівнянні з минулим роком знизився.

5. Матеріально-технічна база навчального закладу:

Фінансово – господарська діяльність дошкільного закладу - це складний і дуже відповідальний напрямок роботи.

Приміщення і територія ЗДО №20 оснащені необхідним інвентарем, перебувають у належному стані, поступово оновлюється і ремонтується обладнання, приміщення набувають естетичного, сучасного оформлення.

Станом на 30.08.2020р. з виділених коштів реалізовано :

- Господарські товари – 3855 грн.

- Ремонтні роботи –40129 грн.

.- Іграшки, канцелярські товари для дітей,

миючі засоби – були придбані за батьківські кошти.

Батьки старшої групи подарували дитячому садку іграшки.

Під час підготовки до навчального року виконано ряд робіт:

- Проведено поточний ремонт у всіх групових кімнатах, на кухні, в складських приміщеннях, котельні накрито овочесховище :

- Пофарбовано підлогу, панелі в групах,

паркан, ігрове обладнання на ігровому майданчику.

- Постелено лінолеум в санвузлі молодшої групи.

З вересня 2018р. кожного місяця на сайті Радовельського ЗДО №20 подається звіт про використання коштів.

Опалювальний період 2019-2020 н. року у нашому закладі пройшов досить комфортно та без перебоїв. Заготовлені заздалегідь дрова, злагоджена робота кочегарів забезпечили належний температурний режим у приміщеннях.

Всього було використано 200 ск.м. дров, станом на сьогодні залишилось 12.11м3., до початку опалювального періоду вже завезені дрова на наступний опалювальний сезон.

Важливе місце в організації роботи з охорони праці займає протипожежна безпека у дошкільному навчальному закладі. В наявності 2 вогнегасники. Протягом навчального року було проведено 2 «Тижня безпеки життєдіяльності», під час яких проведено навчання дітей правилам безпеки. Вихователі всіх груп мали змогу проаналізувати знання та навички дітей під час проведення бесід, підсумкових занять.

У звітному році травматизм серед дітей та працівників (на робочому місці) відсутній.

6. Організація харчування дітей у навчальному закладі.

Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Організація харчування ведеться відповідно «Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» ( із змінами та доповненнями внесеними відповідно до наказу Міністерства освіти і науки молоді та спорту України, Міністерства охорони здоров’я України від 26.02.2013 № 202 /165, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.03.13 за № 440/22972) та санітарно-гігієнічних вимог.

З 19 .12.2019р. вартість харчування однієї дитини становила:

-на дітей віком до 3-х років – 32грн.

-на дітей віком від 3-х років – 35 грн.

Аналіз стану харчування дітей в 2019-2020 н.р. показав, що норми харчування по саду виконано на 94%. Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог до харчоблоку та процесу приготування і зберігання їжі, за чим ведеться постійний контроль зі сторони керівництва закладу. Постачання продуктів здійснюють:

- Всі продукти – ПП Продцентр плюс м. Коростень

- Хліб та хлібо-булочні вироби – ТОВ « Білокоровичі-хліб»

Всі продукти, які надходять, якісні та з відповідною супровідною документацією.

Протягом навчального року в закладі харчувались діти пільгових категорій:

- 10 дітей з багатодітних родин ;

- 1 дітина , батьки яких є учасниками АТО;

Плановою перевіркою СЕС (у вигляді моніторингових досліджень) порушень у дотриманні санітарно-гігієнічних вимог не виявлено.

7. Робота з батьками та громадськістю у навчальному закладі.

Весь педагогічний колектив, обслуговуючий персонал та батьки залучаються до роботи закладу. У закладі дошкільної освіти в кожній групі створений батьківський комітет, який є активним учасником навчально – виховного процесу.

Всі заходи проходять за участю батьків, як культурно - масові, так і навчально - виховні. Наші батьки активно сприяють участі наших вихованців у сільських заходах, як в плані виготовлення костюмів так і безпосередньо своєю присутністю , батьки кожної групи долучились до організації виставок, фотовиставок, є активними учасниками розваг.

На базі закладу постійно діє консультаційний центр для батьків або осіб, які їх заміняють та консультативний центр ,де свої консультації надають практичний психолог, старша медична сестра, вихователі. Крім цього, здійснюється соціально-педагогічний патронат дітей, які не відвідують дошкільний заклад.

Наш заклад співпрацює із організаціями та підприємствами нашого села :

Від щирого серця хочу подякувати всьому колективу дошкільного закладу за результативну роботу протягом року та за якісну підготовку до нового начального року.

А батькам вдячна за розуміння, за допомогу, за активність і головне – за гарних дітей.

Кiлькiсть переглядiв: 22

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.